BAUERFEIND ISPUSTIO ENIKON

Što se više približavamo doigravanjima u KOALA ligi, to je borba za mjesta u njima sve uzbudljivija.
U skupini za prvaka Jalapeñosi su HOK-Devil’s Advocatese držali na konopcima sve do zadnje četvrtine. U posljednjih 10 minuta advokati ostvaruju 14 koševa prednosti za svoju osmu pobjedu kojom rade veliki korak prema doigravanju. Enikon se je provukao protiv BAUERFEINDA. Farmaceuti su odličnom igrom u kojoj su vodili veći dio utakmice opasno prijetili neporaženom Enikonu. Ipak, u posljednjoj četvrtini dolazi do malog pada u igri farmaceuta što iskusni Enikon koristi i dolazi do pobjede. Enikon je predvodio Pavković s 30 koševa, a farmaceute su nosili Čančar s 20 i Posinković s 18 koševa. Prvak BIGRAF-CROEKSPRES je bez većih problema stigao do nove, vrlo važne pobjede protiv Fortunala. Mirnom i sigurnom igrom kontrolirali su rezultat koji se je na kraju zaustavio na okruglih 20 razlike.
Velika je neizvjesnost u poretku jer sedam momčadi još može do doigravanja, dok su Jalapeñosi malo izgubili korak za vodećima.
U skupini ponosa Ericsson Nikola Tesla unatoč odličnoj prvoj četvrtini nije uspio ozbiljnije zaprijetiti u srazu s PODRUMIMA KREŠIĆ-COPAN. Podrumari su do poluvremena preokrenuli rezultat, a do kraja utakmice su povećali prednost u odnosu na Ericsson. Dubrava-Klaka je izborila vrijednu pobjedu protiv IN2Teama. Utakmica je praktički odlučena u drugoj četvrtini u kojoj su dečki iz Dubrave ostvarili 8 koševa prednosti. Preostale četvrtine bile u egalu, od 1 do 4 koša razlike. Trikom je svladao ZABU koja u drugom dijelu još nije pobijedila. Trikom je dobio sve četvrtine i ovom pobjedom je ostao u utrci za doigravanje ponosa. Mačke nisu mogle protiv odličnih bankara. PBZ je odlično otvorio utakmicu i već u prvih 10 minuta je ostvario 21 koš prednosti što mačke više nisu uspjele sustići. Pavičić je za bankare postigao 38 koševa uz 6 trica, 8 skokova i 4 asistencije za valorizaciju od 43 i naslov MVP-a kola.
I ovdje je velika gužva, od drugih DIVLJIH MAČAKA do sedmog trikoma razlika je jedan poraz.

Skupina za prvaka
Jalapeñosi – HOK-Devil’s Advocates 52:66 (17:18,11:15,18:13,6:20)
Jalapeñosi: Andrić 4, I. Gabrić 3, V. Gabrić, Jerković 12, Knez, D. Matić 5, M. Vidović 17, Vuletić 11.
HOK-Devil’s Advocates: Barač 10, Čorušić 17, Hrabar 4, Jurković 9, M. Lovrić 4, Pahlić 9, Papak 13.

Enikon – BAUERFEIND 66:62 (16:20,12:16,22:15,16:11)
Enikon: L. Andrijanić, Bešenski, Boras 12, Božić 5, Devčić 9, Horvatin, Leko 2, T. Lončar 8, Pavković 30.
BAUERFEIND: Čančar 20, Duždagić 8, M. Milanović 6, Nemec 6, Posinković 18, Ručević, Zetić, Zoričić 4.

BIGRAF-CROEKSPRES – Fortunal 71:51 (20:12,15:9,21:21,15:9)
BIGRAF-CROEKSPRES: Balen 2, Bosnić 2, Filković 19, M. Gažić 3, Jagatić, I. Kovačević 14, Močan 12, Mravak 10, Radaković, Sarić 9.
Fortunal: Belamarić 7, Krajcar 6, Levanić 3, E. Musemić 13, H. Musemić 2, Skorić 4, Smajlović 16, Visić.

Poredak: 1. Enikon 10-0, 2. HOK-Devil’s Advocates 8-2, 3. BIGRAF-CROEKSPRES 8-3, 4. BAUERFEIND 7-3, 5. Fortunal 6-3, 6. FULIR 6-3, 7. OD-DO 5-4, 8. Jalapeñosi 4-6.

Skupina ponosa
Ericsson Nikola Tesla – PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 68:81 (30:17,18:25,10:17,10:22)
Ericsson Nikola Tesla: Filić 12, Horvat 12, M. Lovrić 8, Pavlov 13, N. Perković 7, Vuić 16.
PODRUMI KREŠIĆ-COPAN: Biškup 19, Boškić 3, Brzoja 11, Krešić 21, Kuštrak 5, A. Marić 22.

Dubrava-Klaka – IN2Team 58:51 (16:14,20:12,12:16,10:9)
Dubrava-Klaka: Folnović, Grgić 16, Ljubičić 6, Papić 12, V. Petrović 6, Iva. Radoš 12, Ivo Radoš, Sokač 6.
IN2Team: Čavar 2, Dolenec, Irha 2, Mazalin 13, Medić 6, Mihajlov 2, Radić 4, Salamunić 8, Vodenac 14.

ZABA – trikom 74:83 (21:22,19:22,17:21,17:18)
ZABA: Čolak 12, Dujić 2, Hadžović 6, Jurun 6, Mihaljević 17, Zelić 31.
trikom: Barešić 17, Bašura Vlahek 8, Grbavac 3, Jošić 17, Krizmanić 18, Malić 11, Milas 2, Milić 7.

DIVLJE MAČKE – PBZ d.d. 70:85 (10:31,21:21,17:19,22:14)
DIVLJE MAČKE: Bednjanec, Čerdič 6, Čutura 11, Jelčić 8, Kraljević 10, Lekić 24, Miličević 11.
PBZ d.d.: Banić 5, Fijember 10, Kelemenić 7, Krajnović, Lukačević 14, Novaković 5, Pavičić 38, Rebselj 6, Števanja.

Poredak: 1. PBZ d.d. 6-5, 2. DIVLJE MAČKE 4-7, 3. Dubrava-Klaka 4-7, 4. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 4-7, 5. ZABA 3-7, 6. IN2Team 3-8, 7. trikom 3-8, 8. Ericsson Nikola Tesla 1-9.