ENIKON SLOMIO BIGRAF

Nova mala iznenađenja obilježila su drugi vikend KOALA lige.
BAUERFEIND je nakon advokata pobijedio i bankare. Prije početka MVP-u prošlog kola Ivanu Kranjčeviću uručen je prigodni poklon. ZABI su nakon prve četvrtine pobjegli na 10 poena razlike, da bi već na poluvremenu imali +18 i spakiranu utakmicu. Do kraja su svoju prednost zaokružili na 20 koševa. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN su nakon uvodnog poraza svladali Dubrava-Klaku. Na velikom odmoru imali su 8 koševa prednosti, a na ulasku u posljednjih 10 minuta samo 2 razlike. Ozbiljan pristup doveo ih je na kraju utakmice do visokih 19 razlike. Podrumari ovo kolo imaju i MVP-a kola Ivicu Begića s valorizacijom od 27 bodova, 20 koševa i 12 skokova.
BAUERFEIND, Fortunal i Jalapeñosi su bez poraza u ovoj skupini.
PBZ d.d. je nakon minimalnog vodstva u prvoj četvrtini izgubio preostale tri četvrtine i utakmicu u srazu s trikomom. Iako su bili tihi favoriti, to na igralištu nisu opravdali. Nakon dva poraza, šanse za prolaz skupine im nisu velike. OD-DO je stigao do druge pobjede, ovaj put protiv Ericsson Nikole Tesle. Nakon dobrog početka, OD-DO je na kraju završio utakmicu s +22. U derbiju ovog kola prvak BIGRAF-CROEKSPRES pretrpio je uvjerljiv poraz od raspoloženog Enikona. Na poluvremenu je BIGRAF vodio s 12 razlike. U drugom dijelu utakmice BIGRAF je nestao s igrališta, a Enikon je na ulasku u posljednju četvrtinu smanjio razliku na -1. U završnih 10 minuta Enikon radi razliku od +8 za pomalo iznenađujuću pobjedu. Najbolji kod pobjednika bili su Kralj, I. Gažić i Barbir, dok su BIGRAF predvodili Filković, Sarić i Kovačević.
Enikon, OD-DO i FULIR bez poraza predvode skupinu.
Zagrijavanje je završeno i svi moraju igrati punom snagom, jer svaki poraz može biti nenadoknadiv.

Skupina A
BAUERFEIND – ZABA 76:56 (22:12,19:11,18:19,17:14)
BAUERFEIND: Brezak 9, Čančar 13, Duždagić 13, Gredelj 2, Guljelmović 11, Ivezić 6, M. Milanović 6, Nemec 4, Šuster 4, Zetić, Zubčić 8.
ZABA: Bahtijarević 7, Beg 15, Brajnović 3, Čolak, Jurun 5, Kranjčević 18, Mihaljević, Pejić 1, Puljić, Skansi 7.

Dubrava-Klaka – PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 60:79 (15:22,20:21,19:13,6:23)
Dubrava-Klaka: Čajo, Folnović, Grgić 6, Harak 17, Ljubičić 2, Papić 15, V. Petrović 5, Iva. Radoš 9, Ivo Radoš 6.
PODRUMI KREŠIĆ-COPAN: Begić 20, Biškup 2, Boškić 4, Brzoja 12, Hrvojić 14, Krešić 17, Kuštrak 8, A. Marić 2.

Poredak:
1. BAUERFEIND 2-0, 2. Fortunal 1-0, 3. Jalapeñosi 1-0, 4. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 1-1, 5. ZABA 1-1, 6. HOK-Devil’s Advocates 0-1, 7. DIVLJE MAČKE 0-1, 8. Dubrava-Klaka 0-2.

Skupina B
PBZ d.d. – trikom 63:73 (17:16,15:23,11:13,20:21)
PBZ d.d.: Duvnjak, Fijember 14, Kelemenić 16, Krajnović 2, Novaković 6, Pavičić 18, Rebselj 4, Števanja 3.
trikom: Barešić 17, Hrga 11, Ivšić 19, Jošić 1, T. Lončar 7, Milas 5, Milić 13.

Ericsson Nikola Tesla – OD-DO 36:58 (10:15,6:16,10:13,10:14)
Ericsson Nikola Tesla: Boban 1, Ćimić 6, Filić 7, Horvat 4, M. Lovrić 11, Merda, D. Palavra, N. Perković 3, I. Petrović 4.
OD-DO: Čurković 7, Janović 2, Kamčev, Matošin 21, Mikulandra 9, S. Milanović 7, Morović, Paić Majdić, Petrić 6, Rajnović, Roguljić 2, Vrdoljak 4.

BIGRAF-CROEKSPRES – Enikon 65:72 (20:14,19:13,9:20,17:25)
BIGRAF-CROEKSPRES: Banović 14, A. Bekavac, Bosnić 11, Filković 11, M. Gažić, I. Kovačević 13, Lešić 2, Sarić 14.
Enikon: L. Andrijanić, Barbir 10, Bešenski 1, I. Gažić 16, Horvatin 2, Kralj 16, Leko 14, Pavković 13, Rašo.

Poredak:
1. Enikon 2-0, 2. OD-DO 2-0, 3. FULIR 1-0, 4. trikom 1-1, 5. BIGRAF-CROEKSPRES 1-1, 6. IN2Team 0-1, 7. PBZ d.d. 0-2, 8. Ericsson Nikola Tesla 0-2.