PBZ DOBIO BANKARSKI OBRAČUN

Događanja u KOALA ligi iz kola u kolo postaju uzbudljivija, a tko će u doigravanje ne može nitko predvidjeti.
U skupini za prvaka BIGRAF-CROEKSPRES je izgubio i drugu utakmicu za redom ovaj puta od OD-DO-a. Prvak je izgubio nit koja ih je krasila dvije šampionske godine, tako da im visi i nastup u doigravanju. OD-DO je bio uporan cijelu utakmicu i to mu je na kraju donijelo važnu pobjedu. BAUERFEIND je stigao do novog slavlja. Jalapeñosi su dobro otvorili utakmicu, ali to nije uplašilo farmaceute koji su brzo konsolidirali igru, pa su preostale četvrtine riješili u svoju korist. HOK-Devil’s Advocates je uzvratio FULIRU za poraz u prošlosezonskom doigravanju. O početka utakmice advokati su pokazali da ih u ovoj utakmici zanima samo pobjeda i to su koncentriranom igrom i ostvarili.
U poretku Enikon je nedodirljiv, a pratitelji HOK-Devil’s Advocates, BAUERFEIND i Fortunal čuvaju svoja mjesta koja ih vode u doigravanje.
U skupini ponosa DIVLJE MAČKE se dobro zabavljaju i nižu pobjede. Ericsson Nikola Tesla nije uspio vrlo dobru igru iz prve tri četvrtine zadržati i u četvrtoj, pa su na kraju izgubili s prevelikom razlikom. Mačak Jelčić je zabilježio 39 skokova od kojih je 5 bilo u napadu uz rekordnu valorizaciju od 60 bodova. Bankarski obračun uvjerljivo je pripao PBZ-u. ZABA ove sezone ne blista, ali vrijedi puno više nego je to pokazala u srazu s PBZ-om. Priliku za popravak dojma imati će u slijedećim utakmicama. Trikom je u prvih 10 minuta utakmice protiv Dubrava-Klaka zaostao 16 koševa. Pokušao je to promijeniti u slijedećim četvrtinama, ali zaostatak za Dubravom ovaj put je bio prevelik. IN2Team i PODRUMI KREŠIĆ-COPAN odigrali su vrlo dobu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su na kraju podrumari uspjeli sačuvati prednost koju su stekli kroz tri protekle četvrtine.
Na vrhu PBZ d.d. ima 5, DIVLJE MAČKE 4, a ZABA, IN2Team, Dubrava-Klaka i PODRUMI KREŠIĆ-COPAN imaju po 3 pobjede.

Skupina za prvaka
BIGRAF-CROEKSPRES – OD-DO 56:59 (11:12,13:15,17:11,15:21)
BIGRAF-CROEKSPRES: Banović 3, L. Bekavac, Bosnić 2, Filković 10, Jagatić, I. Kovačević 7, Močan 6, Mravak 14, Radaković, Sarić 14.
OD-DO: Čupić, Janović, Krajnik 5, Lazić 4, Matošin 20, Mikulandra 2, S. Milanović 14, Morović, Roguljić 10, Vrdoljak 4.

BAUERFEIND – Jalapeñosi 62:56 (8:11,17:11,17:15,20:19)
BAUERFEIND: Duždagić 8, Gredelj, Guljelmović 13, Nemec 13, Posinković 8, Šuster 3, Zoričić 3, Zubčić 14.
Jalapeñosi: Andrić 4, Dragović, V. Gabrić, Husnjak, Jerković 14, Knez, D. Matić 4, M. Vidović 10, Vukojević 8, Vuletić 16.

HOK-Devil’s Advocates – FULIR 73:59 (15:12,20:19,19:14,19:14)
HOK-Devil’s Advocates: Barač 3, Čorušić 13, Hrabar 8, Jakešević 2, Jurković 9, M. Lovrić 6, Nikolić 9, Pahlić 4, Papak 19.
FULIR: Arapović 13, Doležal 1, Ivanišević 9, Kržić 2, T. Lončar 4, Marcelić 19, D. Markočić 5, L. Markočić 2, Rupić, Siretz 2, F. Šilović, Živković 2.

Poredak: 1. Enikon 9-0, 2. HOK-Devil’s Advocates 7-2, 3. BAUERFEIND 7-2, 4. Fortunal 6-2, 5. BIGRAF-CROEKSPRES 7-3, 6. FULIR 6-3, 7. OD-DO 5-4, 8. Jalapeñosi 4-5.

Skupina ponosa
DIVLJE MAČKE – Ericsson Nikola Tesla 96:65 (19:14,15:21,19:17,43:13)
DIVLJE MAČKE: Bednjanec 20, Čerdič 9, Filipović 17, Jelčić 21, Lekić 15, Miličević 14.
Ericsson Nikola Tesla: Filić 9, Horvat 18, M. Lovrić 8, Pavlov 10, N. Perković 7, I. Petrović 13.

PBZ d.d. – ZABA 94:52 (21:13,30:11,19:19,24:9)
PBZ d.d.: Banić 8, Duvnjak 3, Grobotek 22, Kelemenić 5, Lukačević 17, Novaković 10, Pavičić 24, Rebselj 3, Števanja 2.
ZABA: Brajnović 15, Čolak 8, Dujić 7, Hadžović 2, Jurun 12, Pejić 8.

trikom – Dubrava-Klaka 60:68 (12:28,20:18,15:6,13:16)
trikom: Anić Ivičić 2, Bašura Vlahek 4, Jošić 10, Milas 5, Milić 15, Rebac 3, Turić 21.
Dubrava-Klaka: Folnović 3, Grgić 11, Harak 23, Ljubičić 4, V. Petrović 5, Iva. Radoš 15, Ivo Radoš 5, Sokač 2.

IN2Team – PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 49:52 (13:12,11:16,13:17,12:7)
IN2Team: Čavar, Dolenec 10, Hrkać, Irha, Mazalin 18, Medić 8, Mihajlov 4, Radić, Salamunić 2, Vodenac 7.
PODRUMI KREŠIĆ-COPAN: Begić 6, Biškup 6, Boškić 8, Brzoja, Krešić 15, Kuštrak 4, A. Marić 9, Pešut 4.

Poredak: 1. PBZ d.d. 5-5, 2. DIVLJE MAČKE 4-6, 3. ZABA 3-6, 4. IN2Team 3-7, 5. Dubrava-Klaka 3-7, 6. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 3-7, 7. trikom 2-8, 8. Ericsson Nikola Tesla 1-8.