ENIKON SLOMIO PRVAKA I TABLU

Nepotpuno kolo (puknuće table odgodilo je tri utakmice) donijelo nam je poraz prvaka i prvo ovosezonsko slavlje Ericssona Nikola Tesla.
U skupini za prvaka odigrana je samo jedna utakmica i to najjača Enikon protiv BIGRAF-CROEKSPRESA. Enikon je slavio i tako nanio drugi poraz prvaku. Enikon je bolje rasporedio snagu i cijelo vrijeme je kontrolirao, a na kraju i zatvorio utakmicu. Odlučujuću prevagu ostvarili su u drugoj i posljednjoj četvrtini u kojima su došli do 14 koševa prednosti. To je bilo dovoljno za pobjedu i nastavak nepobjedivosti ove sezone. Tomislav Lončar je bio najraspoloženiji kod pobjednika s 15 koševa, 3 trice i 11 skokova.
U poretku Enikon je za sada odmakao za dvije pobjede, a pratitelji BIGRAF-CROEKSPRES, HOK-Devil’s Advocates, Fortunal, BAUERFEIND i FULIR imaju po dva poraza.
U skupini ponosa Ericsson Nikola Tesla je protiv IN2Teama upisao svoju prvu ovosezonsku pobjedu. Dobro su otvorili utakmicu u prvoj četvrtini, ali su u slijedeće dvije dopustili da ih IN2Team prestigne. Ipak, u posljednjih 10 minuta pokazali su karakter i sa 5 koševa prednosti zaključili su ovu utakmicu. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN došli su do svoje druge pobjede. Trikom je bio ravnopravan u drugoj i trećoj četvrtini, ali nije to uspio u prvoj i četvrtoj i to ga je koštalo poraza. PBZ d.d. je pobjedom nad Dubrava-Klakom zasjeo na prvo mjesto Skupine ponosa. Bankari su u prvoj i posljednjoj četvrtini riješili pitanje pobjednika, a dečki iz Dubrave mogu žaliti za propuštenim prilikama u tim četvrtinama. ZABA nije mogla parirati raspoloženim DIVLJIM MAČKAMA kojih je konačno na utakmici bilo više od pet i to se osjetilo u njihovoj igri. Posebno raspoložen bio je Ivan Jelčić 21 koš, 5 trica iz 11 pokušaja, 25 skokova i 4 asistencije, valorizacija 43. Ostale mačke samo su ga pratile.
Na vrhu su bankari PBZ d.d. s 4, ZABA, DIVLJE MAČKE i IN2Team s 3 pobjede. Trikom, Dubrava-Klaka i PODRUMI KREŠIĆ-COPAN još nisu izgubili šansu za plasman u doigravanje.

Skupina za prvaka
Enikon – BIGRAF-CROEKSPRES 64:54 (12:14,23:14,14:16,15:10)
Enikon: Božić 11, Devčić, I. Gažić 13, Horvatin 8, Jaranović 2, T. Lončar 15, Pavković 10, Rašo 5.
BIGRAF-CROEKSPRES: Banović 7, Bosnić 2, Filković 7, M. Gažić 5, Jagatić, I. Kovačević 7, Močan 6, Radaković 4, Sarić 16.

Poredak: 1. Enikon 9-0, 2. BIGRAF-CROEKSPRES 7-2, 3. HOK-Devil’s Advocates 6-2, 4. Fortunal 6-2, 5. BAUERFEIND 6-2, 6. FULIR 6-2, 7. Jalapeñosi 4-4, 8. OD-DO 4-4.

Skupina ponosa
Ericsson Nikola Tesla – IN2Team 64:59 (17:11,9:11,16:21,22:16)
Ericsson Nikola Tesla: Filić 13, Horvat 22, Merda 5, N. Perković 11, I. Petrović 2, Vuić 11.
IN2Team: Dolenec 7, Došen 10, Hrkać, Irha 2, Mazalin 16, Medić 11, Mihajlov 5, Radić 2, Salamunić, Vodenac 6.

PODRUMI KREŠIĆ-COPAN – trikom 70:62 (18:24,17:16,15:15,20:7)
PODRUMI KREŠIĆ-COPAN: Begić 28, Biškup 6, Brzoja, Hrvojić, Krešić 12, Kuštrak 2, A. Marić 12, Pešut 10.
trikom: Anić Ivičić 2, Barešić 10, Bašura Vlahek 20, Ereš 8, Jošić 7, Malić 5, Peić 3, Rebac 7.

Dubrava-Klaka – PBZ d.d. 78:89 (20:25,21:19,19:18,18:27)
Dubrava-Klaka: Čajo 8, Grgić 12, Harak 26, Ljubičić 8, Papić 15, Iva. Radoš 7, Sokač 2.
PBZ d.d.: Banić 7, Fijember 4, Grobotek 18, Krajnović, Lukačević 34, Pavičić 22, Rebselj 2, Števanja 2.

ZABA – DIVLJE MAČKE 56:74 (12:21,10:17,16:16,18:20)
ZABA: Brajnović 8, Čolak 4, Hadžović 5, Jurun 10, Z. Marić 5, Mihaljević 2, Pejić, Zelić 22.
DIVLJE MAČKE: Bednjanec 7, Čerdič 2, Filipović 3, Jelčić 21, Kraljević 13, Lekić 11, Mikić 2, Miličević 15.

Poredak: 1. PBZ d.d. 4-5, 2. ZABA 3-5, 3. DIVLJE MAČKE 3-6, 4. IN2Team 3-6, 5. trikom 2-7, 6. Dubrava-Klaka 2-7, 7. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 2-7, 8. Ericsson Nikola Tesla 1-7.