IN2 IZNENADIO TRIKOM

Utakmice su sve uzbudljivije, a borba za po četiri mjesta iz svake skupine koja donose skupinu za prvaka postaje sve užarenija.
U skupini A Jalapeñosi su visoko porazili ZABU. Sve najvažnije se je dogodilo u drugoj i trećoj četvrtini u kojoj su Jalapeñosi ostvarili +23 i u posljednju četvrtinu ušli s ogromnih +26, a to je bilo previše za ovakvo izdanje ZABE. Ante Jerković Jalapeñosi je MVP ovog kola, 30 koševa, 10 skokova, 3 asista i 3 osvojene lopte je njegov učinak protiv ZABE. HOK-Devil’s Advocates su konačno stigli do prve pobjede svladavši PODRUME KREŠIĆ-COPAN s kojima sada imaju isti omjer. Advokati su nakon nešto slabijeg početka u drugoj i trećoj četvrtini od -4 došli do +12. U preostalih 10 minuta obje momčadi su dale sve za pobjedu. Advokati su se uspješno branili i na kraju im je ostalo 5 koševa više od podrumara. Još jedna utakmica je riješena u drugoj i trećoj četvrtini, to je sraz DIVLJIH MAČAKA i Fortunala. Prva četvrtina egal, nakon druge i treće mačke imaju prednost od 16 koševa. U posljednjoj četvrtini Fortunal sve pokušava, ali mačke zadržavaju prednost od četiri koša za pobjedu.
BAUERFEIND i Jalapeñosi su na 100%, a bez pobjede je Dubrava-Klaka.
U skupini B IN2Team je iznenadio trikom. Trikom je očekivao pobjedu, ali do nje nisu došli. IN2Team je ubilježio prvu pobjedu ove sezone i to sa uvjerljivih +15. IN2 je dominirao u prve tri četvrtine u kojim su stigli na 17 koševa viška. Zadnja četvrtina bila je formalnost. Prvak BIGRAF-CROEKSPRES je loše otvorio utakmicu, zaostali su za OD-DO-om 11 razlike da bi do velikog odmora stigli na -2. Na ulazu u posljednjih 10 minuta imaju +11, a utakmicu zaključuju sa 17 koševa razlike. Enikon je pobijedio FULIR. Enikon je odličnom igrom u drugoj četvrtini prelomio utakmicu, jer je na +7 iz prve dodao +17 iz druge četvrtine. FULIR je u slijedeće dvije četvrtine stigao do podnošljivog poraza.
Enikon je sam na vrhu bez poraza, dok su bez pobjede PBZ i Ericsson Nikola Tesla na začelju skupine.

Skupina A
Jalapeñosi – ZABA 97:60 (18:15,27:18,25:11,27:16)
Jalapeñosi: Andrić 20, Dragović, Jerković 30, Knez 5, Menix, M. Vidović 17, Vukojević 11, Vuletić 14.
ZABA: Bahtijarević 6, Beg 9, Brajnović, Čolak 8, Jurun 4, Kranjčević 29, Mihaljević, Pejić, Puljić 4.

HOK-Devil’s Advocates – PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 61:56 (11:15,20:13,19:10,11:18)
HOK-Devil’s Advocates: Čorušić 11, Gulan, Hrabar 5, Jakešević, M. Lovrić 9, Lukić 5, Pahlić 16, Papak 15.
PODRUMI KREŠIĆ-COPAN: Begić 13, Biškup 8, Boro 7, Boškić 2, Brzoja 3, Hrvojić 1, Kopić 14, Krešić 6, Kuštrak 2.

DIVLJE MAČKE – Fortunal 62:58 (21:21,19:12,16:7,6:18)
DIVLJE MAČKE: Baščevan 13, Bednjanec 3, Čutura 10, Filipović, Jelčić 4, Kraljević 16, Lekić 13, Rebić 3.
Fortunal: Ban 11, Belamarić 7, Ježidžić 2, Krajcar 6, Levanić 3, E. Musemić, H. Musemić 2, J. Sesar 3, Smajlović 24, Visić.

Poredak: 1. BAUERFEIND 3-0, 2. Jalapeñosi 2-0, 3. Fortunal 2-1, 4. ZABA 2-2, 5. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 1-2, 6. HOK-Devil’s Advocates 1-2, 7. DIVLJE MAČKE 1-2, 8. Dubrava-Klaka 0-3.

Skupina B
IN2Team – trikom 70:55 (18:12,23:15,14:11,15:17)
IN2Team: Čavar 4, Dolenec 2, Došen 12, Hrkać 1, Mihajlov 6, Pastuović 11, Prenc 8, Radić 8, Salamunić 6, Tomić 2, Vodenac 10.
trikom: Anić Ivičić, Bihar 9, Ereš 17, Ivšić 13, R. Lončar 6, Milas 4, Milić 3, Rebac 3.

BIGRAF-CROEKSPRES – OD-DO 66:49 (10:21,20:11,19:6,17:11)
BIGRAF-CROEKSPRES: Balen 3, Bosnić 4, Filković 22, M. Gažić, I. Kovačević 10, Radaković 6, Sarić 21.
OD-DO: Čupić, Čurković 3, Janović 5, Krajnik 10, Lazić 15, Matošin 10, Mikulandra 4, Morović, Paić Majdić, Vrdoljak 2.

Enikon – FULIR 85:75 (19:12,31:14,17:27,18:22)
Enikon: M. Andrijanić 6, Boras 15, I. Gažić 19, Horvatin 6, Leko 17, Pavković 22, Rašo.
FULIR: Arapović 6, Ivanišević 16, Jeričević, D. Lončar, Marcelić 32, D. Markočić, L. Markočić 10, Živković 11.

Poredak: 1. Enikon 4-0, 2. OD-DO 3-1, 3. BIGRAF-CROEKSPRES 3-1, 4. trikom 2-2, 5. FULIR 1-2, 6. IN2Team 1-2, 7. PBZ d.d. 0-3, 8. Ericsson Nikola Tesla 0-3.