FORTUNAL JAČI OD ADVOKATA

Iz kola u kolo dogodi se poneko iznenađenje, a poraženi će imati velikih problema da uđe u skupinu za prvaka KOALA lige.
U skupini A BAUERFEIND ove sezone misli ozbiljno, a to su na svojoj koži osjetile DIVLJE MAČKE. Farmaceuti imaju tri pobjede iz isto toliko utakmica. Mačke su dobro ušle u utakmicu. U slijedeće dvije četvrtine BAUERFEIND radi razliku od 17 koševa i u četvrtu četvrtinu ulazi sa +11 što im je bilo dovoljno da sa +5 zaključe utakmicu. Fortunal je svladao HOK-Devil’s Advocates. Advokati su i drugu utakmicu prosuli bodove i doveli su se u nezgodnu situaciju da moraju loviti skupinu za prvaka. Fortunal je utakmicu riješio u parnim četvrtinama i sada imaju 2 pobjede. ZABA je teže nego što je očekivala bila bolja od Dubrave-Klaka. Nakon što je Dubrava dobila prvu četvrtinu, ZABA je počela stiskati u obrani, što im je na kraju i uspjelo. Dubrava-Klaka je do samog kraja pokušavala doći do pobjede, ali to joj ovaj put nije uspjelo.
BAUERFEIND, Fortunal i Jalapeñosi su bez poraza, a bez pobjede su HOK-Devil’s Advocates, DIVLJE MAČKE i Dubrava-Klaka.
U skupini B Enikon nije imao težak posao u srazu s PBZ d.d. Na ulasku u posljednju četvrtinu imali su 32 koša viška na koje su dodali još 5. Prošlogodišnji finalisti FULIR i BIGRAF-CROEKSPRES snage su odmjerili već u trećem kolu. I ovaj put BIGRAF-CROEKSPRES je bio bolji, iako je FULIR dobro otvorio utakmicu, ali nije zadržao ritam i koncentraciju. IN2Team nije dozvolio da OD-DO lako dođe do pobjede. Cijelu utakmicu su ih stizali i održavali su minimalnu razliku koja je nakraju utakmice bila i prevelika u odnosu na ono što smo gledali. Trikom ima dvije pobjede. Do druge su lagano došli u utakmici s Ericsson Nikola Teslom. Tesla je nešto pokušao u drugoj i trećoj četvrtini, ali sve je ostalo na pokušaju.
Enikon i OD-DO mirno čekaju nastavak s po tri pobjede na svom kontu.

Skupina A
DIVLJE MAČKE – BAUERFEIND 66:71 (20:14,11:20,13:21,22:16)
DIVLJE MAČKE: Čutura 9, Filipović 3, Jelčić 6, Kraljević 11, Lekić 15, Majdančić 2, Mikić, Miličević 9, Rebić 8, Smolčić 3.
BAUERFEIND: Brezak 9, Čančar 9, Duždagić 14, Ivezić 13, Nemec 2, Posinković 14, Zetić 4, Zoričić, Zubčić 6.

Fortunal – HOK-Devil’s Advocates 72:69 (22:27,23:14,12:15,15:13)
Fortunal: Ban 17, Belamarić 11, Krajcar 6, Marušić 10, J. Sesar 8, Skorić 2, Smajlović 16, Visić 2.
HOK-Devil’s Advocates: Barač 2, Čorušić 8, Gulan 4, Hrabar 15, Koščić 4, Nikolić 5, Pahlić 13, Papak 18.

ZABA – Dubrava-Klaka 82:77 (19:25,20:20,27:18,16:14)
ZABA: Bahtijarević 5, Beg 21, Brajnović, Čolak 2, Hadžović, Jurun 4, Kranjčević 20, Puljić 12, Skansi, Zelić 18.
Dubrava-Klaka: Folnović 2, Grgić 6, Harak 23, Ljubičić 9, Papić 19, Iva. Radoš 7, Sokač 2.

Poredak: 1. BAUERFEIND 3-0, 2. Fortunal 2-0, 3. Jalapeñosi 1-0, 4. ZABA 2-1, 5. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 1-1, 6. HOK-Devil’s Advocates 0-2, 7. DIVLJE MAČKE 0-2, 8. Dubrava-Klaka 0-3.

Skupina B
Enikon – PBZ d.d. 92:65 (27:15,19:13,26:12,20:25)
Enikon: L. Andrijanić 7, Bešenski 3, Boras 18, I. Gažić 11, Leko 18, T. Lončar 18, Pavković 17.
PBZ d.d.: Duvnjak, Fijember 6, Kelemenić 2, Krajnović 6, Lukačević 23, Novaković 10, Pavičić 14, Rebselj 2, Števanja 2.

FULIR – BIGRAF-CROEKSPRES 65:72 (17:11,13:22,14:22,21:17)
FULIR: Arapović 6, Doležal, Ivanišević 21, Jeričević 5, Kržić, Marcelić 21, L. Markočić 7, Siretz.
BIGRAF-CROEKSPRES: Balen, Banović 10, A. Bekavac 2, L. Bekavac 6, Filković 21, M. Gažić 4, I. Kovačević 6, Močan 10, Sarić 13.

OD-DO – IN2Team 62:50 (15:12,17:13,17:16,13:9)
OD-DO: Čupić 1, Čurković 3, Janović, Krajnik 8, Matošin 18, Mikulandra 11, S. Milanović 10, Petrić 2, Rajnović, Roguljić 2, Vrdoljak 7.
IN2Team: Dolenec 7, Došen 13, Hrkać 2, Kuleš 8, Mihajlov 10, Pastuović, Pijuko, Radić 2, Salamunić 2, Tomić, Vodenac 6.

trikom – Ericsson Nikola Tesla 82:55 (23:14,14:9,21:14,24:18)
trikom: Anić Ivičić 2, Barešić 14, Ereš 12, Ivšić 15, Jošić 11, R. Lončar 6, Milas 5, Milić 11, Rebac 6.
Ericsson Nikola Tesla: Boban 4, Filić 15, Horvat 9, M. Lovrić 7, Merda 4, N. Perković 2, I. Petrović 2, Vuić 12.

Poredak: 1. Enikon 3-0, 2. OD-DO 3-0, 3. trikom 2—1, 4. BIGRAF-CROEKSPRES 2-1, 5. FULIR 1-1, 6. IN2Team 0-2, 7. PBZ d.d. 0-3, 8. Ericsson Nikola Tesla 0-3.