ENIKON ZAUSTAVIO ADVOKATE

Jedina konstanta u KOALA ligi je velika neizvjesnost u borbi za mjesta u doigravanjima.
U skupini za prvaka Fortunal je tri četvrtine lomio otpor OD-DO-a, koji se je uporno vraćao iz rezultatskog minusa. U posljednjih 10 minuta OD-DO više nije imao snage, igra mu se raspala i Fortunal je stigao do važne pobjede. BIGRAF-CROEKSPRES je svladao BAUERFEIND zahvaljujući ponajviše odličnoj igri u drugoj četvrtini koju su dobili sa 12 koševa razlike. U ostalim dionicama igre farmaceuti su bili ravnopravan protivnik branitelju naslova. Enikon je svladao još jednu prepreku na putu prema doigravanju, zaustavio je zahuktale advokate. HOK-Devil’s Advocates su uspjeli u egalu doći do posljednje četvrtine iako su na početku zaostajali i 10-tak koševa. Enikon ipak nije propustio priliku i ostao je i dalje neporažen ove sezone. FULIR i Jalapeñosi su se tri četvrtine izmjenjivali u vodstvu, da bi FULIR u posljednju četvrtinu ušao s prednošću od 8 koševa koje su uspjeli obraniti i stići do nove pobjede.
Enikon je nedodirljiv na vrhu, a po tri poraza su nakupili BIGRAF-CROEKSPRES, HOK-Devil’s Advocates, Fortunal i FULIR.
U skupini ponosa PBZ d.d. je vrlo uvjerljivo svladao Ericsson Nikola Teslu. Do velikog odmora otklonjena je svaka neizvjesnost oko konačnog rezultata ove utakmice. DIVLJE MAČKE su se s trikomom igrale mačke i miša. Malo toplo, pa malo hladno. U posljednjoj četvrtini riješili su pitanje pobjednika. IN2Team je bio bolji od ZABE. ZABA nije s njima uspjela držati ritam, pa je IN2Team stigao do svoje četvrte pobjede ove sezone. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN su pobijedili Dubrava-Klaku. Podrumari su do velikog odmora ostvarili 13 koševa prednosti, koje su u drugom dijelu uglavnom branili.
PBZ ima dva poraza manje od pratitelja DIVLJIH MAČAKA i PODRUMA KREŠIĆ-COPAN.

Skupina za prvaka
Fortunal – OD-DO 71:55 (21:14,12:17,16:15,22:9)
Fortunal: Ban 12, Belamarić 1, Krajcar 19, Marušić 21, E. Musemić 3, H. Musemić, Skorić 5, Smajlović 10.
OD-DO: Čupić, Janović 2, Krajnik 2, Mikulandra 14, S. Milanović 14, Morović, Roguljić 10, Vrdoljak 13.

BAUERFEIND – BIGRAF-CROEKSPRES 58:66 (15:12,9:21,17:13,17:20)
BAUERFEIND: Duždagić 13, Guljelmović 2, Nemec 20, Posinković 19, Ručević 2, Zetić 2.
BIGRAF-CROEKSPRES: Banović 4, A. Bekavac 2, L. Bekavac, Bosnić, Filković 13, M. Gažić 2, I. Kovačević 8, Močan 15, Mravak 17, Sarić 5.

HOK-Devil’s Advocates – Enikon 54:58 (7:17,19:14,14:9,14:18)
HOK-Devil’s Advocates: Barač 9, Čorušić 2, Hrabar 11, Jurković 9, M. Lovrić 18, Pahlić 5.
Enikon: L. Andrijanić 7, Boras 12, Božić, Devčić 6, I. Gažić 3, Horvatin 7, T. Lončar 4, Pavković 19.

FULIR – Jalapeñosi 75:70 (21:14,19:33,20:5,15:18)
FULIR: Doležal, Ivanišević 21, Jeričević 3, D. Lončar 2, T. Lončar 18, Marcelić 21, L. Markočić 8, Siretz 2, F. Šilović.
Jalapeñosi: Andrić 7, I. Gabrić 17, V. Gabrić 1, Knez 3, D. Matić 4, M. Vidović 24, Vuletić 14.

Poredak: 1. Enikon 11-0, 2. BIGRAF-CROEKSPRES 9-3, 3. HOK-Devil’s Advocates 8-3, 4. Fortunal 7-3, 5. FULIR 7-3, 6. BAUERFEIND 7-4, 7. OD-DO 5-5, 8. Jalapeñosi 4-7.

Skupina ponosa
PBZ d.d. – Ericsson Nikola Tesla 97:53 (26:13,21:12,14:10,36:18)
PBZ d.d.: Duvnjak, Fijember 9, Grobotek 20, Kelemenić 4, Krajnović 3, Lukačević 16, Novaković 7, Pavičić 38, Števanja.
Ericsson Nikola Tesla: Boban, Filić 11, Horvat 10, M. Lovrić 8, Pavlov 17, N. Perković 6, I. Petrović 1.

trikom – DIVLJE MAČKE 65:81 (20:22,10:21,21:15,14:23)
trikom: Barešić 18, Bašura Vlahek 8, Grbavac 4, Jošić 7, Krizmanić 13, Milas, Milić 13, Rebac 2.
DIVLJE MAČKE: Baščevan 15, Bednjanec, Čutura 18, Filipović 2, Jelčić 15, Kraljević 10, Lekić 11, Miličević 10.

IN2Team – ZABA 71:40 (26:12,14:4,13:7,18:17)
IN2Team: Dolenec 7, Došen 11, Hrkać 2, Mazalin 18, Mihajlov 2, Prenc 9, Radić 12, Salamunić 5, Vodenac 5.
ZABA: Beg 12, Brajnović 4, Čolak, Dujić, Hadžović 9, Jurun 13, Pejić 2.

PODRUMI KREŠIĆ-COPAN – Dubrava-Klaka 65:53 (17:14,18:8,19:20,11:11)
PODRUMI KREŠIĆ-COPAN: Begić 19, Biškup 10, Boro 10, Brzoja 4, Krešić 18, Kuštrak 4.
Dubrava-Klaka: Čajo 3, Folnović 4, Harak 11, V. Petrović 9, Iva. Radoš 13, Ivo Radoš 9, Sokač 4.

Poredak: 1. PBZ d.d. 7-5, 2. DIVLJE MAČKE 5-7, 3. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 5-7, 4. IN2Team 4-8, 5. Dubrava-Klaka 4-8, 6. ZABA 3-8, 7. trikom 3-9, 8. Ericsson Nikola Tesla 1-10.