FARMACEUTI NAŠLI LIJEK ZA JALAPEÑOSI

Ni posljednje ovogodišnje kolo nije prošlo bez iznenađenja, a nastavak natjecanja biti će izuzetno uzbudljiv i buran, jer samo prva četiri mjesta iz svake skupine donose borbu za naslov prvaka KOALA lige.
U skupini A više nema neporaženih. BAUERFEIND je nanio prvi poraz Jalapeñosi-ma, a sebi donio povratak na čelo skupine. Jalapeñosi su vrlo dobro otvorili utakmicu i došli do opipljivije prednosti na kraju prve četvrtine. Možda su i pomislili da je kraj, jer su farmaceuti do poluvremena prepolovili prednost U istom ritmu je bila i treća četvrtina, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo s prednošću farmaceuta od četiri koša. BAUERFEIND je došao do desetak koševa prednosti, ali sve su to stigli Jalapeñosi. Zadnji napad kod egala imao je BAUERFEIND i Čančar je pogodio za pobjedu farmaceuta. HOK-Devil’s Advocates su očekivano svladali Dubrava-Klaku. Dubrava je dobar otpor pružila samo u prvoj četvrtini, dok su sve ostale otišle na stranu advokata za njihovu treću pobjedu iz 5utakmica. DIVLJE MAČKE su porazom od ZABE kompromitirale prolaz u skupinu za prvaka. ZABA se nakon lošijeg početka nije raspala već je malo po malo grickala prednost mačaka. U posljednjih 10 minuta, ZABA je prednost mačaka od 5 koševa preokrenula na +3 i zasluženo pobijedila.
BAUERFEIND, Jalapeñosi i Fortunal imaju 1 poraz, dok Dubrava-Klaka još nije došla do pobjede.
U skupini B BIGRAF-CROEKSPRES je uvjerljivo svladao Ericsson Nikola Tesla. U ovoj utakmici bilo je pitanje s koliko razlike će ona završiti u korist BIGRAFA.
Enikon je jedina neporažena ekipa, dok su bez pobjede PBZ d.d. i Ericsson Nikola Tesla.

Skupina A
BAUERFEIND – Jalapeñosi 88:86 (18:29,28:23,26:16,16:18)
BAUERFEIND: Čančar 30, Duždagić 20, Gredelj, Guljelmović 18, Ivezić 6, Posinković 8, Zetić 4, Zoričić 2.
Jalapeñosi: Andrić 2, Gabrić 20, Husnjak, Jerković 2, Knez 6, D. Matić 9, M. Vidović 19, Vukojević 19, Vuletić 9.

HOK-Devil’s Advocates – Dubrava-Klaka 97:65 (22:22,27:17,25:20,23:6)
HOK-Devil’s Advocates: Barač 3, Gulan 2, Hrabar 10, Jakešević 4, M. Lovrić 8, Lukić 2, Nikolić 18, Pahlić 17, Papak 33.
Dubrava-Klaka: Čajo 3, Folnović, Grgić 11, Harak 7, Ljubičić 4, Papić 19, Iva. Radoš 14, Ivo Radoš 7.

DIVLJE MAČKE – ZABA 62:65 (20:13,14:17,18:17,10:18)
DIVLJE MAČKE: Baščevan 16, Bednjanec 3, Filipović, Jelčić 6, Kraljević 11, Lekić 11, Mikić 7, Miličević, Rebić 8.
ZABA: Bahtijarević 7, Beg 2, Brajnović 2, Čolak 3, Jurun 7, Kranjčević 27, Puljić, Zelić 17.

Poredak: 1. BAUERFEIND 4-1, 2. Jalapeñosi 3-1, 3. Fortunal 3-1, 4. HOK-Devil’s Advocates 3-2, 5. ZABA 3-3, 6. DIVLJE MAČKE 2-3, 7. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 1-3, 8. Dubrava-Klaka 0-5.

Skupina B
BIGRAF-CROEKSPRES – Ericsson Nikola Tesla 88:56 (21:16,15:9,24:11,28:20)
BIGRAF-CROEKSPRES: Balen 10, Banović 14, A. Bekavac 7, Filković 25, M. Gažić 4, Jagatić, Lešić 5, Močan 6, Sarić 17.
Ericsson Nikola Tesla: Boban 4, Ćimić 15, Filić 15, Merda 4, D. Palavra 6, Pavlov 8, I. Petrović 4.

Poredak: 1. Enikon 5-0, 2. BIGRAF-CROEKSPRES 5-1, 3. OD-DO 3-2, 4. FULIR 2-2, 5. IN2Team 2-2, 6. trikom 2-3, 7. PBZ d.d. 0-4, 8. Ericsson Nikola Tesla 0-5.