ENIKON NAPADA BIGRAF

Polufinalni dan donio nam je spektakularne utakmice u kojima su ponajbolji igrači KOALA lige pokazali svoje umijeće pred popunjenim gledalištem dvorane na ZV-u.
U Poluzavršnici doigravanja za prvaka Enikon je u srazu s FULIR-om pokazao svu svoju snagu i ništa nije ponudio svom protivniku. Od početka su čvrstom obranom, poglavito na najboljem strijelcu lige Davoru Marceliću počeli graditi svoju prednost koja je do velikog odmora narasla na 32 koša prednosti. FULIR je pokušao u trećoj četvrtini smanjiti razliku i serijom od 10:0 došao do 72:48, ali to je bilo sve. U posljednjih 10 minuta Enikon predvođen Pavkovićem, Gažićem, Borasom i u obrani Devčićem diže rezultat na konačnih 44 koša razlike i ulazak u veliko finale.

Enikon

Kod FULIRA Marcelić je zabio 21 koš.

FULIR

U drugoj utakmici Poluzavršnice BIGRAF-CROEKSPRES je bio bolji od HOK-Devil’s Advocates. Advokati su bolje otvorili utakmicu i smirenom igrom su došli do prednosti od 4 do 6 koševa razlike. Najveću razliku ostvarili su početkom treće četvrtine, 8 koševa prednosti. U tom trenutku prvak BIGRAF se budi i polako počinje smanjivati prednost advokata. Do kraja četvrtine sustižu prednost i na ulasku u posljednjih 10 minuta vode košem prednosti. Do kraja utakmice igraju dobro u obrani, a serijom od 10:0 postavljaju konačni rezultat utakmice za novo finale u kojem će pokušati obraniti prošlogodišnji naslov.

BIGRAF-CROEKSPRES

Pobjednike su predvodili Mravak, Kovačević i Filković, dok su kod advokata bolji od ostalih bili Papak, Lovrić i Pahlić.

HOK-Devil’s Advocates

U Poluzavršnici doigravanja ponosa PBZ je u neizvjesnoj utakmici izgubio od DIVLJIH MAČAKA. Utakmica je cijelim tijekom bila vrlo izjednačena. Bilo je 16 promjena u vodstvu, a rezultat je 9 puta bio izjednačen. U uzbudljivoj završnici više spretnosti, uz malo sreće, pokazale su DIVLJE MAČKE za minimalnu, ali slatku pobjedu. U drugoj utakmici PODRUMI KREŠIĆ-COPAN su svladali Dubrava-Klaku. Utakmica nije bila toliko neizvjesna, jer su PODRUMI KREŠIĆ-COPAN vodili većim dijelom utakmice, najviše 11 koševa prednosti (31:46). Dubrava je pokušavala sustići prednost, ali je na kraju morala čestitati svojim suparnicima na zasluženoj pobjedi.
U subotu 11.05. je Završnica doigravanja ponosa PODRUMI KREŠIĆ-COPAN – DIVLJE MAČKE, a u nedjelju 12.05. je veliko finale doigravanja za prvaka KOALA lige u kojem će Enikon pokušati doći do prvog naslova prvaka kojeg brani BIGRAF-CROEKSPRES.