FULIR BOLJI OD FORTUNALA

Započeo je drugi dio natjecanja utakmicama u skupinama za prvaka i ponosa u KOALA ligi, nakon kojih će po četiri prvoplasirane momčadi ući u doigravanje za prvaka i u doigravanje ponosa.
U skupini za prvaka Enikon je produžio svoju nepobjedivost. Svladali su OD-DO ponajviše zahvaljujući „vrućem“ Pavkoviću 38 koševa (šut 13 od 16), 10 trica iz 11 pokušaja, 3 asista, 5 osvojenih lopti i valorizaciju od 43 boda. OD-DO za njega nije pronašao lijek, pa je i poraz bio neizbježan. Prvak BIGRAF-CROEKSPRES skuplja pobjede iz utakmice u utakmicu. Jalapeñosi su do velikog odmora previše zaostali, a u drugom dijelu su uspjeli ublažiti poraz. Fortunal je pokleknuo u srazu s FULIROM. U dvoboju dvije najiskusnije momčadi, FULIR je predvođen Marcelićem 28 košava, 4 trice i Ivaniševićem 18 koševa, 3 trice ovaj puta bio prejak za Fortunal koji je u posljednjih 10 minuta pokušao preokrenuti utakmicu, ali nije uspio. Advokati su u trećoj četvrtini uspjeli slomiti otpor farmaceuta. BAUERFEIND je u prvom dijelu opasno prijetio advokatima, ali im je u nastavku utakmice ponestalo snage, što je rezultiralo njihovim drugim porazom u sezoni.
U Skupini za prvaka Enikon je za sada nedodirljiv, a slijedi ga BIGRAF-CROEKSPRES. Sa dva poraza su HOK-Devil’s Advocates, Fortunal, BAUERFEIND i FULIR.
U skupini ponosa Dubrava-Klaka je svladala DIVLJE MAČKE. Momci iz Dubrave su cijelu utakmicu bili bolja momčad pa i ovako visoka pobjeda i nije iznenađenje. PBZ d.d. je zasluženo velikom razlikom svladao oslabljene PODRUME KREŠIĆ-COPAN. Bankar Pavičić je u pobjedu ugradio 36 koševa, 6 trica (iz 8 pokušaja), 8 skokova i 7 asista uz valorizaciju od 47 bodova. Zasluženo je ponio titulu MVP-a ovog kola. IN2Team je pobijedio trikom u pravoj natjecateljskoj i pomalo čudnoj utakmici. IN2Team je bolje otvorio utakmicu i ostvario 10 koševa prednosti. U drugoj i trećoj četvrtini trikom je to sve preokrenuo i poveo sa 13 razlike (52:39), da bi do kraja utakmice postigao 6, a primio 33 koša i iz pobjede otišao u poraz.
U Skupini ponosa ZABA, PBZ d.d. i IN2Team ima ju tri pobjede, dok Ericsson Nikola Tesla još nije okusio slast trijumfa.

Skupina za prvaka
Enikon – OD-DO 75:69 (23:15,17:21,16:15,19:18)
Enikon: L. Andrijanić, Bešenski 2, Devčić 8, I. Gažić 7, Leko 2, Novosel 8, Pavković 38, Rašo 2.
OD-DO: Čupić 2, Janović 15, Mikulandra 14, S. Milanović 7, Morović 14, Petrić, Roguljić 8, Vrdoljak 9.

BIGRAF-CROEKSPRES – Jalapeñosi 76:66 (22:10,24:19,20:17,10:20)
BIGRAF-CROEKSPRES: Balen, Banović 11, A. Bekavac 2, Bosnić 4, Filković 14, M. Gažić 9, Jagatić, Močan 16, Radaković 8, Sarić 12.
Jalapeñosi: Andrić 8, I. Gabrić 5, V. Gabrić 3, Husnjak, Jerković 14, Knez, D. Matić 3, M. Vidović 4, Vukojević 12, Vuletić 17.

Fortunal – FULIR 64:70 (16:19,20:22,11:17,17:12)
Fortunal: Ban 12, Belamarić 14, Ježidžić 5, Krajcar 9, Levanić, Marušić 15, E. Musemić, H. Musemić, Skorić 1, Smajlović 8, Visić.
FULIR: Arapović 6, Ivanišević 18, Jeričević 2, Kržić, D. Lončar, T. Lončar 10, Marcelić 28, Rupić, Siretz 2, Živković 2.

BAUERFEIND – HOK-Devil’s Advocates 63:74 (15:22,20:14,11:26,17:12)
BAUERFEIND: Čančar 7, Gredelj, Guljelmović 7, Ivezić 4, M. Milanović 2, Nemec 7, T. Perković 2, Posinković 12, Zetić 5, Zubčić 17.
HOK-Devil’s Advocates: Barač 4, Čorušić 8, Hrabar 4, Jurković 12, M. Lovrić 6, Nikolić 15, Pahlić 7, Papak 18.

Poredak: 1. Enikon 8-0, 2. BIGRAF-CROEKSPRES 7-1, 3. HOK-Devil’s Advocates 6-2, 4. Fortunal 6-2, 5. BAUERFEIND 6-2, 6. FULIR 6-2, 7. Jalapeñosi 4-4, 8. OD-DO 4-4.

Skupina ponosa
DIVLJE MAČKE – Dubrava-Klaka 67:90 (16:26,19:21,14:16,18:27)
DIVLJE MAČKE: Bednjanec 3, Filipović 7, Kraljević 13, Lekić 30, Miličević 14.
Dubrava-Klaka: Folnović 4, Grgić 14, Harak 21, V. Petrović 6, Iva. Radoš 23, Ivo Radoš 12, Sokač 10.

PBZ d.d. – PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 106:57 (24:15,23:14,24:14,35:14)
PBZ d.d.: Fijember 4, Grobotek 18, Kelemenić 8, Krajnović, Lukačević 22, Novaković 9, Pavičić 36, Rešetar 5, Števanja 4.
PODRUMI KREŠIĆ-COPAN: Begić 19, Boškić 2, Brzoja 10, Krešić 13, Kuštrak 13.

trikom – IN2Team 58:72 (7:17,22:13,23:12,6:30)
trikom: Anić Ivičić 8, Barešić 18, Bašura Vlahek 8, Bihar 2, Lučić 5, Malić 3, Milić 5, Peić, Rebac 4.
IN2Team: Čavar, Dolenec 20, Došen 9, Hrkać 4, Irha 1, Mazalin 7, Medić 3, Mihajlov 12, Radić 2, Salamunić, Vodenac 14.

Poredak: 1. ZABA 3-4, 2. PBZ d.d. 3-5, 3. IN2Team 3-5, 4. DIVLJE MAČKE 2-6, 5. trikom 2-6, 6. Dubrava-Klaka 2-6, 7. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 1-7, 8. Ericsson Nikola Tesla 0-7.