ENIKON LAKO U DERBIJU

Kako se sezona približava svom vrhuncu, amateri igraju sve bolje, a borba za prvih osam mjesta u KOALA ligi se nastavlja.
U derbiju Enikon je lakše nego što se nadao stigao do pobjede protiv DIVLJIH MAČAKA. Već nakon prvih 10 minuta bilo je jasno da će mačke teško dobiti ovu utakmicu. Do posljednje četvrtine Enikon je podigao razliku na nedostižnih +29 i mirno je utakmicu priveo kraju. OD-DO je slavio protiv FULIRA. Na ulasku u posljednju četvrtinu FULIR je imao 6 koševa prednosti. OD-DO je pojačao obranu, lopta u napadu FULIRA nije brzo kružila i OD-DO je u protunapadima došao do prednosti koju je u posljednjim minutama znao očuvati. PBZ d.d. je nakon velikog odmora riješio pitanje pobjednika u srazu s Dubrava-Klakom. Dubrava nije dobro odigrala nastavak, kao da im je ponestalo snage, pa je i pobjeda otišla u ruke bankara. Fortunal je dugo lomio otpor ZABE i na kraju je to uspio u posljednjih 10 minuta. ZABU je predvodio Bašljan (26 p, 2 trice), dok je na drugoj strani Belamarić sa 20 koševa uz 6 trica gurao Fortunal u pobjedu. BAUERFEIND je u parnim četvrtinama riješio utakmicu s IN2Teamom. Farmaceuti su dobro kontrolirali igru i rezultat i za to su nagrađeni viskom pobjedom. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN su se dosta mučili protiv trikoma. Ipak, u konačnici je presudila veća kvaliteta i iskustvo podrumara, dok trikomu idu čestitke za borbenost i želju za pobjedom.
Na vrhu su neporaženi HOK-Devil’s Advocates i BIGRAF-croekspres, dok osmo plasirani Fortunal ima 6-5, PBZ za Fortunalom zaostaje jednu pobjedu, a PODRUMI KREŠIĆ-COPAN za dvije.

Liga
Enikon – DIVLJE MAČKE 101:84 (23:14,28:19,33:22,17:29)
Enikon: Gažić 12, Horvatin 2, Leko 21 (6), Lončar 11, Pavković 24 (3), Vlaić 12 (2), Žunić 19 (1).
DIVLJE MAČKE: Bednjanec 3 (1), Čerdič 2, Filipović 14 (2), Kraljević 2, Lekić 14 (2), Mikić 18, Tomić 31 (5).

OD-DO – FULIR 80:71 (26:20,11:23,15:15,28:13)
OD-DO: Jerković, Krajnik 13 (1), Lazić 14, Mikulandra 5 (1), Milanović 23, Roguljić 8, Vrdoljak 4, Vuletić 13 (3).
FULIR: Arapović 14 (2), Kržić, Lončar, D. Markočić 9, L. Markočić 7, M. Markočić 28, Rupić, Siretz 12, F. Šilović, Živković 1.

Dubrava-Klaka – PBZ d.d. 74:99 (23:23,22:25,14:27,15:24)
Dubrava-Klaka: Bošnjak 13 (3), Folnović 8 (2), Gnjidić 7 (1), Grgić 4, Harak 27 (2), Ljubičić 7 (1), Penić, Petrović, Iva. Radoš 8, Ivo Radoš, Sokač.
PBZ d.d.: Duvnjak, Fijember 2, Henjak 6, Kelemenić 5 (1), Lukačević 26 (1), Novaković 12 (1), Pavičić 28 (2), Peršić 14, Števanja 6.

Fortunal – ZABA 80:64 (18:23,22:14,24:22,16:5)
Fortunal: Aljinović 2, Ban 5 (1), Belamarić 20 (6), Ježidžić, Krajcar 9 (1), Kunić 2, Marušić 15 (3), Miljanović, E. Musemić 9 (2), H. Musemić 7 (1), Musić 4, Skorić 7.
ZABA: Bašljan 26 (2), Beg 9 (1), Čolak 12 (3), Pejić, Puljić 8 (2), Šorman 9.

BAUERFEIND – IN2Team 88:64 (13:13,30:18,21:16,24:17)
BAUERFEIND: Duždagić 18, Gredelj 6, Guljelmović 12 (2), Ivezić 24 (6), Milanović 9 (1), Ručević 7 (1), Škrapić 6 (1), Šuster 6 (2), Zoričić.
IN2Team: Čavar, Dolenec 8, Kovač 2, Mihajlov 17 (1), Pastuović 6, Tomić 9 (1), Vodenac 16 (1), Zrilić 6 (1).

PODRUMI KREŠIĆ-COPAN – trikom 64:49 (23:14,9:11,13:11,19:13)
PODRUMI KREŠIĆ-COPAN: Begić 4, Biškup 10, Boro 15 (1), Boškić 2, Brzoja 2, Hrvojić 3, Kopić 11 (1), Krešić 11, Kuštrak 6.
trikom: Anić Ivičić 8, Bihar 13 (1), Galić 7 (2), Hrga 8, Hrlec 2, Milić 10, Peić 1.

Poredak: 1. HOK-Devil’s Advocates 11-0, 2. BIGRAF-croekspres 10-0, 3. Enikon 8-2, 4. DIVLJE MAČKE 8-3, 5. OD-DO 8-4, 6. FULIR 7-4, 7. BAUERFEIND 7-4, 8. Fortunal 6-5, 9. PBZ d.d. 5-6, 10. PODRUMI KREŠIĆ-COPAN 4-6, 11. ZABA 3-8, 12. Dubrava-Klaka 2-9, 13. trikom 1-10, 14. IN2Team 1-10, 15. Ericsson Nikola Tesla 0-10.